Környezettudatos vagy? Kedvenc fogkrémed mégis dobozos?

Miért fontos lépés, hogy olyan fogkrémet vegyél, ami nem dobozban van?

Ez a bejegyzés olyan tudatos embereknek szól, akik úgy érzik felelősek a bolygóért, ahol élünk. Ha úgy gondolod, hogy úgysem tehetsz semmit és a te fogyasztásod elenyésző a világon élő összes többi emberéhez képest, akkor ne olvass tovább, csak felbosszantanálak és az idődet fecsérelném. Ellenben, ha felmerült benned, hogy a gyerekeidnek vajon lesz-e még elég termő talaj ezen a Földön, de nem tudod mit tehetnél, akkor szentelj nekem pár percet.

Vasárnap egy barátommal beszélgettem és azt a kérdést feszegettük, hogy mit tehet egyetlen ember a környezetért, a természetért. Először tavaly halottam valakitől, hogy "Föld Anyát" nem kell félteni. Nem fog elpusztulni, meggyógyítja magát, ha mi emberek ezt nem hagyjuk, levet minket magáról! Nagyon elgondolkodtam ezen a kijelentésen és rájöttem ez mennyire igaz: Amíg azt hisszük a természet felett állunk és uralmunk alá hajtottuk, addig nem fogjuk megérteni, hogy a természet képes a megújulásra, mi vagyunk a rugalmatlanok és saját magunk alatt vágjuk a fát. Szerencsére egyre többen gondolják ezt így, ha bővebben érdekel a téma ajánlom, hogy látogass el ide. Hogy mit is jelent ez az egész a gyakorlatban? Azzal nem megyünk semmire, ha sopánkodunk és aggodalmaskodunk, hogy klíma változás van és szennyezettek a vizek, stb. Cselekedni kell, apró dolgokat, amiket mi magunk meg tudunk tenni, kis fáradtsággal, de mindig.  Eredeti végzettségem szerint papíripari mérnök vagyok csomagolás technológus végzettséggel. Mikor mélyebb betekintést nyertem a csomagolások világába, éreztem, hogy ebből sosem szeretnék megélni, mert a csomagolás egyre inkább a fogyasztást szolgálja. Az volt az a pont, amikor úgy döntöttem többé nem veszek olyan fogkrémet, ami a tubuson kívül plusz dobozba van csomagolva. Hogy miért? Mert a papír bár környezetbarátnak van kikiáltva, előállításához rengeteg víz szükséges, nem is beszélve az egyéb anyagokról, amik ahhoz kellenek, hogy tetszetős legyen. A védelmi és felhasználhatósági funkciót a műanyag tubus már így is ellátja, az összetevők és a márka név is elfér a felületén. Így tehát a külső doboz teljesen felesleges.. illetve azt a célt szolgálja, hogy TE többet vásárolj, mert nagyobb lehet a logó rajta és persze bele helyezhetnek a dobozba plusz tájékoztatót, hogy meggyőzzenek, ezentúl csak ezt és ezt a fogkrémet vásárold, mert ettől nem veszíted el a fogaid..  ;-)

Szóval ennyi ez a kis gyakorlat. Lényegében egy szokás, amit nem túl nehéz betartani, ha nem ragaszkodunk egy szupernek kikiáltott fogkrémhez sem.  Lássuk be, egyik fogkrém sem csodaszer és nem növeszti ki a fogakat. A mosási technikán és persze a magunkhoz vett táplálékon meg a nyál szerepén múlik a fogaink épsége, de ez már egy másik bejegyzés témája.

Így nyugodtan választhatunk abból a pár darabból, ami kapható. Megsúgom nem túl sok van a piacon.. Tudom ez nem tűnik nagy dolognak, de ha egyszer csak senki nem vásárolna többet ilyen fogkrémet, egyszerűen eltűnne, mert a kereslet szabja meg a kínálatot.

Ha neked ez már nem elég, mert ennél is tudatosabb vagy, akkorittrengeteg szuper fogkrém receptet és hasznos tanácsot találsz. Vigyázat az elkészítéséhez idő kell!